سرور مجازی اختصاصی

سرور مجازی اختصاصی گروه مایان

سرور مجازی اختصاصی / VPS

سرور مجازی اختصاصی

سرور مجازی اختصاصی Virtual Private Server  یا Virtual Dedicated Server  حاصل تقسیم بندی یک سرور حقیقی Host VPS  به چندین بخش متفاوت می باشد که هر یک از این قسمت ها Guest VPS  توانایی عملکرد همانند یک سرور حقیقی مستقل را دارند. هر سرور مجازی اختصاصی می تواند سیستم عامل مخصوص به خود را داشته باشد و به صورت مستقل عمل کند.

سرورهای مجازی برای سازمان ها و شرکت ها و سایت های که از بازدید بالایی برخوردار هستند که می خواهند به صورت اختصاصی میزبانی شود ولیکن هزینه سرور اختصاصی را نپردازند، مناسب می باشد. همچنین برنامه نویسان حرفه ای برای نگارش و تست برنامه های خود می توانند از سرورهای قدرتمند و پیشرفته مرکز داده گروه مایان استفاده کنند. از دیگر امکاناتی که بر روی این سرورها ارایه می گردد می توان به Mail Server  اختصاصی برای سازمان ها و شرکت های بزرگ که می خواهند سرویس ایمیلی مستقل و با کیفیت داشته باشند، اشاره کرد.

شرکت های کوچک و یا طراحان سایت که می خواهند میزبانی مستقلی برای سایت های خود داشته باشند، می توانند از سرور مجازی اختصاصی گروه مایان استفاده کنند.

گروه مایان به منظور ارایه بهترین کیفیت برای مصرف کننده، علاوه بر استفاده از بهترین و قوی ترین سرورها برای Host VPS ، تعداد Guest VPS  های روی آن را نیز محدود نموده است. بدین ترتیب یک VPS  عملا به صورت یک سرور مستقل کوچک، ولی قدرتمند، قابلیت ارایه سرویس های مورد نظر را خواهد داشت.